Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Різдвяне вітання пароха.

07-01-2019

"Дитину сповиту ви знайдете, 

що в яслах лежатиме" (Лк. 2.12)

             За Божим благословенням, ми знову переживаємо приготування до великої події - народження Господа нашого Ісуса Христа. Як у побутовому житті, так і в своїх духовних пориваннях пробуємо пригадати що ми планували, заглянути до своїх сокровенних думок, щоб пізнати набутки прожитого року і, з їх належною оцінкою, побачити горизонти майбутнього. Майбутнього, яке мотивує до життя, до старань і поривів духовного збагачення. Пережиття свята, що вже на порозі нашого дому, що  стукає в двері нашого серця і є цим духоним вогнем - світлом, що  допоможе мудро святкувати Різдво  Богомладенця, відчуваючи свою причетність до цієї величної події.

             " Бо Дитя народилося нам, Сина нам дано; і влада на раменах Його, і кликнуть ім'я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічності, Князь миру..." (Іс. 9, 5) - тисячоліттями звучать пророчі слова пророка Ісаї. Слова істини, слова надії, що сповнилися для безчисленної кількості людей, які живуть на землі, слова - які сповняють багатьох очікуванням цієї благословенної хвилини.

              "Христос рождається" - звучать переможно слова християнського  привіту над планетою! І невимовне світло осяяло вселенну, світло - яке стало доступним для людей, які в темряві ходили і сиділи в краю тіні смерті (пор. Іс.9 ) Збулися пророчі слова Ісаї - Божественний Син поміж людей, і чуємо Його оклик:" Не бійтесь", бо високою ціною оцінені Всевишнім (Лк. 123,7); "Прийдіть до Мене"- і серце ваше сповню миром і спокоєм  (пор. Мт. 11,28);   "Дам вам мову і мудрість", щоб завжди були переможцями над противниками (пор. Лк. 21,15); "Синами Вишнього назветесь", як серце ваше стане джерелом любові і добра (пор. Лк.6,35). Народився, щоб страх прогнати і вселити надію на вічне життя,  оживити у серці людському правдиву радість від життя, щоб вся земля і ті, хто живуть на ній,  співали для Господа і благословляли Його Ім'я. Христос рождається, щоб переповнившись цією подією, кожна людина відчула Божественну благодать, яка направляє її на дорогу добра і праведності, поміркованості і терпеливості, любові і поваги.

             І для нас лине цей привіт - "Христос рождається", -  щоб в нашому серці знайшлося місце для Нього, для Богомладенця Ісуса Христа, щоб своїми духовними очима змогли побачити і пережити прихід Спасителя на землю. Тому поспішімо за Йосифом і Дівою Марією до Вифлеєму. Відчуймо серцем людську байдужість, з якою вони спіткнулися в хвилину випробовувань. На увагу і турботу, любов і відповідальність Йосифа щодо Діви Марії, яка ось-ось мала  стати джерелом Божої об'яви світові. Глибоко віруючим серцем спробуймо відчути себе присутніми при вході до стаєнки, звідки неприродне світло готове було освітити всю вселенну. Разом з пастушками вбіжімо до стаєнки, щоб побачити  Бога сильного, Князя миру, народженого Богомладенця Ісуса, щоб у своєму емоційному піднесенні разом з небесним воїнством могли заспівати: " Слава на висотах Богу, і на землі мир, в людях добра воля"(Лк. 2,14). В цьому Вифлеємі - домі хліба, за словами Святійшого отця Франциска, народжений Христос стає для нас дуже близьким і відчутним як істинний Хліб, що дає життя світові ( пор.Ів.6), Який нічого не забирає Собі, а лише жертвується, щоб ми мали життя вічне. Дає нам силу  і право вибору...

             Христос рождається! - вітаймо одне одного і кличмо на запропоновану Господом дорогу спасіння. Кличмо, без найменшого сумніву - чи нас хтось чує і пам'ятаймо що християнська спільнота, на зразок Лота, покликана долати духовну неволю - сьогодення рішучістю і певністю у Божій допомозі, і кожен член спільноти повинен долати спокуси, користаючи живою присутністю Небесного Учителя і Лікаря у своєму серці. Приймімо сердечні слова вітання Франциска, папи Римського і відкажімося від всього, що не є потрібне, а ненаситність і надмірність, скупість і байдужість, жадібність і захланність  обернімо в милосердя і любов і Бог миру буде завжди з нами.

             Христос рождається! - і хай це свято Різдва Христового буде святом Вашої душі. Хай дім Ваш стане Вифлеємськими яслами, біля яких зібралася Ваша сім'я, Ваша родина! Хай щиросердечна Українська коляда з Ваших вуст засягне двохтисячолітньої давності і злучиться з ангельським співом. А з неба Освячуюча ласка сповнить Вас кріпким здоров'ям душі і тіла, щоб завжди тішилися своїм духовним багатством і упіхами у щоденній праці.

  Христос  рождається!                                                                                                                                                                                                                                        Парох 

 

Назад

Архів новин

25-01-2018 ВЕРТЕП 2018
08-01-2012 Вертеп
03-05-2011 TOTUS TUUS