Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

«ЄС може існувати без України, але Європа не може, бо буде неповна», - Блаженніший Святослав

02-06-2015

«Коли ми говоримо про європейську свідомість України, то маємо на увазі передусім певні внутрішні процеси, що відбуваються в нашій країні, – наголосив Предстоятель УГКЦ. – Адже іскрою, яка викликала Революцію гідності, було рішення президента Януковича не підписувати угоду про Асоціацію з Європейським Союзом».

Сьогодні, за словами Глави УГКЦ, Україна бореться за свою європейську ідентичність, за незалежність, за право бути собою. У цьому контексті розглядається й питання можливого входження в майбутньому до Європейського Союзу.

Багато іноземців, що відвідують Україну, відзначають, що люди в нас готові віддавати життя за ті справжні європейські цінності, за які самі європейці вже не хочуть сьогодні воювати й навіть забувають про них. Ми переконані, зазначив Блаженніший Святослав, що християнська Україна «може стати певним викликом для пробудження секуляризованої Європи». «Україна відкидає фальшиві цінності у вигляді гендерної ідеології, хоч це могло б бути перешкодою для приєднання до Європейського Союзу. «Але Євросоюз – це ще не Європа, – зауважив Предстоятель УГКЦ. – ЄС може існувати без України, але Європа не може існувати без України, бо буде неповна».

Блаженніший Святослав підкреслив, що УГКЦ «завжди була Церквою свого народу і завжди була зі своїм народом». «У час, коли наша Вітчизна є об'єктом агресії з боку військ сусідньої держави, – сказав він, – коли точиться війна і щоденно гинуть українські солдати та цивільне населення, ясна річ, ми зі своїм народом. Греко-Католицька Церква завжди була для нашого народу вчителькою, хранителькою, провідником і голосом правди. Тож коли ми стали жертвою несправедливої агресії, то мусимо про це відверто, щиро й голосно говорити, звертаючись особливо до міжнародної громадської думки».

Департамент інформації УГКЦ   http://news.ugcc.ua/

Назад

Архів новин