Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Великоднє вітання пароха нашого храму

14-04-2012

Великоднє вітання пароха

Христос Воскарес!

«Хай мовчить всяка плоть людська і хай стоїть із страхом і трепетом, і ні про що земне в собі хай не помишляє» - такими словами богослужби Великої Суботи Мати – Церква вводить у надзвичайний духовний стан віруючу людину. Підносить християнина до глибокої застанови над своїм життям, зобов’язуючи споглядати на Хресну жертву, на Плащаницю Христа у символічному гробі. «Невже це Той, що словом зціляв людські недуги, дотиком своєї руки повертав зір сліпим, випростовував калік і навіть воскрешав мертвих? – в розумі людини  клубочаться спокусливі думки. «Чи не Він запевняв, що переміг світ, що Він – воскресіння і життя і що хто вірує в Нього не помре повіки? Як співставити Його слова з тим що сталося?» - турбує така думка християн 21 століття. Як збагнути подальші слова  цієї ж богослужби – « Цар царствуючих і Господь володіючих приходить в жертву себе принести і дати себе на поживу вірним»?  Чи Йому не підвладні легіони ангелів і архангелів, що готові на руках Його держати, щоб не спіткнув об камінь ногу свою, чи не підвладна Йому сила, якою перемагав закони природи?  Підвладні, бо – « Ідуть перед Ним чини ангельські з усяким началом і властю, многоокі Херувими і шестокрилії Серафими, лиця закриваючи і пісню співаючи…». Весь невидимий світ, упокорений Божественною любов’ю до людського роду, єднається з Сином Божим в Його тріумфальній ході на Голготу, місце заколення Божественного Агнця.

 Чому вмираєш Христе?! – тисячоліттями виривається з грудей людини це питання - знак вічних пошуків правди і дороги до Бога.

« Я дорога, правда і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене» (Ів.14,6), так утішає Ісус своїх учнів, і їхнє стривожене серце наповняє вірою. Та як зрозуміти болюче слово: «Синові Чоловічому багато треба вистраждати, а й відцураються Його старші,…буде Він убитий, по трьох же днях воскресне»(Мк.8,31).

« Не бійтесь» - потішає їх Спаситель, - Істинно, істинно говорю вам: пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, залишиться  саме-одне, як умре ж плід рясний принесе» (Ів.12,24). Щасливою є та людина, що, цінуючи власну гідність, почувається причетною до цього рясного плоду, що в Ісусі впізнала вічність буття з Господом, усвідомила сенс  великодушності і терпеливості, жертвенності і самозречення, і завданням поставила собі досягнути досконалості і святості.

«Да воскресне Бог і розбіжаться всі вороги його і хай біжать від лиця його  всі що не навидять його» (Пс.67,2) – співає, радістю сповнена християнська душа. Зморена спокусами сьогодення, обдурена недосяжними обіцянками-міражами, зневірена сама в собі, віднаходить собі у Воскреслому мир і спокій, надію і стабільність, впевненість і відвагу. Христос воскрес! – гімн перемоги Життя над смертю тисячоліттями лунає над землею. Вривається до людського серця, і, як наслідок,- незбагненна радість від Великоднього ранку,  певність у Царстві Божому!

Мир вам! – з такими словами  воскреслий Господь заходить до чистої небайдужої і безгрішної душі. Вириває з коловороту буденщини і каже : «Простіть недругам і хай ваше милосердя посоромить спокусників. Загублених брехнею і неправдою не відкиньте, а  простягніть руку помочі, щоб їхнє  серце, очищене покаянням, забажало віднайти дорогу до Бога.»

«В церквах благословіть Бога…» - хай це заохочення приведе нас до Воскреслого Ісуса, щоб чистим серцем і чистими устами славили його Світле Воскресіння  - Христос Вскрес!

Сердечні вітання з нагоди Христового Воскресіння засилаю всім парохіянам і прихожанам нашого храму. Хай Всемилостивий Господь наповнить нас відвагою і певністю завжди стояти в обороні своєї віри і церкви. Жити так, щоб бути світлом для світу, і завжди пам’ятати що ми не від світу цього. Хай у Ваших домах панує  Божий мир, взаємоповага і любов. У кріпкому здоров’ї душі і тіла, у домашньому спокої і достатку  відчуйте Божу благодать, яка освячує всіх, що її прагнуть.                   

Воістину Воскрес!     

   Парох 

Назад

Архів новин